Mail Gönder
Hemen Ara

Kuyu Temizleme

Kuyu Temizleme

Kuyu Temizleme

Verimli kuyular, uzun yıllar boyunca aynı berraklıkla su temin eden kuyulardır. Ne kadar profesyonel bir ekiple titiz bir şekilde yapılsa da kuyular zaman içerisinde kirlenmeye ve kumlanmaya başlayabilir. Böyle bir durumda da sondaj kuyu temizleme hizmeti devreye girecektir. Öyle ki sadece tarımsal amaçlı sulama yapılan alanlarda bile kumların temizlenmesi ve diğer pisliklerin ayrıştırılması son derece önemlidir. Bu sebeple çalışma yapılan firmanın iyi seçilmesi gerekmekte ve ona göre bir metot belirlenmelidir. 

Kuyu temizleme hizmetimiz; Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Marmaraereğlisi, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Edirne, Silivri ve çevresinde kesintisiz olarak devam etmektedir.

Sondaj Kuyu Temizliği Nasıl Yapılır?

Dilerseniz sondaj kuyu temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeden önce periyodik bakımında öneminden bahsedelim. Periyodik bakım yaptırarak sonradan ortaya çıkması muhtemel olan sorunları daha hiç ortaya çıkmadan yok etme imkanı elde edersiniz. 

Her kullanıcı deposunun, kuyusunun ve su kaynağının normal özelliklerinin bilincinde olur. Hiçbir su kuyusu yapısı itibariyle ilk günkü berraklığı ile su veremez. Ama yine de zaman içerisinde çamurlanması ve kum birikmesi gibi durumlar ortaya çıktığında bir bakım yapılması gerekli hale gelmiş anlamı çıkarılabilir. 

Kuyu Temizleme Aşamaları

Öncelikle kirliliğin hangi kaynaklardan oluştuğunun tespit edilmesi gerekir. Bazı kuyularda bu kirlilik çamurlu su kaynaklı olarak ortaya çıkarken bazı kuyularda ise kum ile kendini gösterir. Bu iki tip içinde farklı temizlik yöntemleri uygulanmaktadır. 

Kuyudan Çamurlu Su Geliyorsa Ne Yapılmalıdır?

Eğer kuyunuzun içinden günlük kullandığınız zamanlarda sıklıkla çamurlu su geliyorsa bu kuyuyu nasıl temizleyebilirsiniz? Bu kuyunun temizlenmesi için pek çok yöntem bulunur. Öncelikle bunun sebebinden bahsedelim. Genellikle bulunduğunuz bölgenin jeolojik yapısı çamur üretmeye müsaitse kısa süre içerisinde kuyunuzdan çamur su gelecektir. Temizliğinin yapılması ise profesyonellik isteyen bir konu başlığıdır. En çok yapılan temizleme yöntemi ise tazyikli su ile kuyu duvarlarında oluşan çamurun yıkanmasıdır. 

Şurası son derece önemlidir ki, kuyudan çamurlu su gelmesi kronik bir sorun olabilir. Bu sebeple daha yüksek maliyetlerle karşılaşmamak adına birkaç yılda bir kuyunuza bakım yaptırmalı ve bu şekilde temizletmelisiniz. Aksi takdirde aralıklarla kuyunuzun suyunun çamurlu akması gibi bir sorunla karşılaşmanız mümkün olabilir. 

Kuyudaki Kum Nasıl Temizlenir?

Bir diğer basamak ise kuyudan kum gelmesi sonucu ortaya çıkar. Bu sorunun çözüme kavuşturulması, suyun temizlenmesinden biraz daha farklıdır. Aynı uygulama aşamasında olduğu gibi sondaj kuyu temizleme işlemi söz konusu olduğunda da hava kullanılmaktadır. Yüksek basınçta hava verilerek sökülen parçalar üzerine işleyen kumlar uzaklaştırılır. Aynı çamurlu suda olduğu gibi berrak su gelmeye başlayana kadar bu işlem sürdürülerek kuyu temizlenmiş olur. 

Sondaj Kuyu Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Sondaj kuyu temizliği farklı nedenlerden dolayı yapılmalıdır. İlk neden ise yaşam kalitesidir. Çamurlu yada kumlu bir su kirli su anlamına gelir. Çoğunlukla Avrupa Birliği ülkelerinde bu şekilde kirlenmiş su tarımsal üretim amacıyla bile kullanılmaz. Bu sebeple temiz bir su tüketmek için sondaj kuyu temizliğinizin son derece önemli olduğunun altını çizmek gerekmektedir.

İkinci neden ise, kuyu suyunun debisinin düşmesine neden olmasıdır. Bütün kirleticiler belli miktarlardaki suyun azalmasına neden olmaktadır. Bu sebeple suyunuzu yüksek verimlilikle kullanmak istediğiniz bu tarz bir yöntemden destek almanız yeterli olacaktır. Kuyu suyu temizliğinin hızlı ve kesintisiz bir şekilde yapılması için debisinin iyi ayarlanması gerekmektedir. Bu işi de ancak ve ancak işinin uzmanı ekipler yapabilir. 

Son olarak sondaj kuyu temizliği neden yapılmalıdır sorusunun cevabına şu şekilde ulaşmak mümkündür. Kullandığınız ekipmanlar sadece su geçişen uyumlu şekilde üretilir. Uzun yıllar boyunca bu ekipmanları kullanmaya devam etmeniz için kum ve çamurdan mümkün olduğunda uzak bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Bu sayede hem daha sağlıklı olur hem de daha uzun süre kullanmak mümkün olur. 

Sondaj Kuyu Temizliği Fiyatları

Maliyetler kuyunun özelliğine göre değişiklik gösterir. Biraz öncede altını çizdiğimiz üzere aralıklarla bakımı yapılan bir kuyu ile uzun süredir hiç temizlenmemiş bir kuyuda aynı maliyet oluşmaz. Bu sebeple temizlik yaptırmak isterseniz öncelikle bizimle iletişime geçerek gerekli bilgilendirmelere sahip olabilirsiniz. Bu durum sondaj kuyu temizliği konusunda son derece mantıklı bir adımdır. 

Sonuç Olarak:

Kuyu temizliği ve diğer işlemler söz konusu olduğunda işinin uzmanı ve uzun süredir profesyonel bir şekilde çalışmasına devam eden adreslerle çalışmanız tavsiye edilmektedir. Yılların verdiği deneyim ile kuyu açma, temizlik ve bakımının yapılması gibi işlemlerde sizi hiç yormadan çalışmalara devam eden bir adres olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. 

Daha detaylı bilgi sahibi olmak, fiyatlandırma, keşif ve genel anlamda aklınızdaki soruların cevabına ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Adresimizi arayarak sondaj kuyu temizliği fiyatları konusu başta olmak üzere aklınıza gelen her konuda en net ve en kesin çözümlere hızlı bir şekilde ulaşmanız söz konusu olmaktadır. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve temizlik konusunda detaylı bilgilere ulaşmak için sadece adresimiz sizin için yeterli olacaktır. Farklı ve ayrıcalıklı bir hizmet almak isterseniz sadece bizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Foto Galeri
Hizmet Bölgelerimiz

Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa, Ergene, Muratlı, Velimeşe, Marmaraereğlisi, Yeniçiftlik, Saray, Şarköy, Hayrabolu, Malkara, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kofçaz, Pehlivanköy, Edirne, Keşan, Uzunköprü, Meriç, Enez, Havsa, İpsala, Lalapaşa, Süloğlu, İstanbul, Silivri Su Kuyusu Temizleme

Diğer Hizmetlerimiz:
Dalgıç Pompa
Su Sondajı
DSİ Ruhsatlı Kuyu Suyu Sayaçları
Yeraltı Kuyu Suyu Arama ve Kullanma Belgesi Çıkarma
Whatsapp
Azca Muhendislik
Azca Muhendislik
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?