Mail Gönder
Hemen Ara

Yeraltı Kuyu Suyu Arama ve Kullanma Belgesi Çıkarma (Kuyu Ruhsatı)

Yeraltı Kuyu Suyu Arama ve Kullanma Belgesi Çıkarma (Kuyu Ruhsatı)

Yeraltı Kuyu Suyu Arama ve Kullanma Belgesi Çıkarma ( Kuyu Ruhsatı )

Sondaj projelerinin olmazsa olmazı kuyu ruhsatı olarak dikkatleri üzerine çeker. Eski alışkanlıklar, kulaktan dolma bilgiler, bazı çıkarcı kaynaklar bu konuda yanıltıcı bilgiler verebilir. Öncelikle şu konunun altını çizmek isteriz ki söz konusu olan yeraltı suyu arama ve kullanma belgesi her kuyu için geçerlidir.
İnternette karşımıza çıkan on metreye kadar sorun olmaz yada belli metrelere kadar göz yumulmaktadır ki gibi ibarelerin herhangi bir gerçekliği yoktur. Metresi her ne olursa olsun kuyu suyunda ruhsat alma zorunluluğu vardır.

Yeraltı kuyu suyu arama ve kullanma belgesi çıkarma hizmetimiz; Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Marmaraereğlisi, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Edirne, Silivri ve çevresinde kesintisiz olarak devam etmektedir.


Kuyu Ruhsatı Nedir ve Neden Önemlidir?

Kuyu suyu ruhsatı, suların verimli kullanılmasını sağlamak, doğru şekillerde doğru kişiler tarafından aranmasını desteklemek amacıyla verilen bir ruhsattır. Bu ruhsatı almak için belli başlı matbu belgeleri doldurmanız gerekir. Bu işi sizin için yöneten şirketler bulunmaktadır. Hızlı ve kesin sonuç elde etmek için adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Sonradan sıkıntı yaşamamak, şikayetlerle uğraşmamak ve her zaman için yaptığınız işi büyük bir profesyonellikle tamamlamak için kuyu suyu ruhsatı almanız büyük bir önem arz eder. Bu konu başlığında adresimiz size tüm teknik desteği sağlayacaktır.


Kuyu Suyu Ruhsatı Neden Önemlidir?

Kaynakların yerinde kullanılmasını sağlamak için doğru adımları atmak son derece önemlidir. Bu sebeple kuyu suyu ruhsatı alınır. Kuyu suyu ruhsatı hem arama hem de kullanma konu başlıklarında görevli bir mühendis kontrolünde işlemlerin yapıldığı belgelemektedir.


Kuyu suyu ruhsatında artık 10 metreye kadar olan sular için keson suyu arama ruhsatı aranmaktadır. Tüm bu seçenekler bir arada düşünüldüğünde işini iyi yapan ayrıcalıklı bir adresten destek almak ve o şekilde işlemleri yönetmek son derece mantıklı bir işlem olarak ön plana çıkar.


Ruhsat Almadan Su Sondajı Kuyusu Açılabilir mi?

Derinliğe bağlı olmaksızın yapılan su kuyusu açma girişimleri belgeye tabii olmak zorundadır. Belge almadan kuyuyu açmaya başlayım sonrasında belgesini alırım tarzında bir girişimde bulunursanız bu durum sizin için başka sonuçlara neden olacaktır.


Öncelikle belgesiz arama yaptığınız tespit edilirse yada şikayet olursa kuyunun kaçak statüsüne girmesi ilk sonuçtur sonrasında ise belli başlı cezalarla karşılaşmanız söz konusu olur. Ceza olaraksa para cezasının uygulanacağı unutulmamalıdır.


Kaçak Kuyu Nedir?

Herhangi bir onay alınmadan yada belge beklenmeksizin açılan kuyulara kaçak kuyu denmektedir. Kaçak kuyuların tespiti halinde Devlet Su İşleri yetkilileri tarafından kapatılması söz konusu olmaktadır.
Kaçak su kapatılması esnasında ortaya çıkan her türlü masraf kuyu sahibinden karşılanır. Aynı zamanda kaçak kuyuyu açtıran ve kullanan kişilere idari para cezası da uygulanmaktadır.


Kuyu açtırma söz konusu olduğunda verilen süre içerisinde kuyunun açtırılmaması durumunda bir senelik ek süre alınması ile ilgili talepte bulunabilirsiniz. Bu süre içerisinde herhangi bir faaliyette bulunmamanız durumunda kuyu suyu arama belgeniz iptal olacaktır. Sonrasında bu belgeye dayanarak kuyu açmaya devam ederseniz de kuyunuz kaçak statüsüne kavuşacak ve kapatılacaktır.
Bu sebeple yapılan tüm bu işlemlerde işinin uzmanı bir ekip ile çalışmak son derece yerinde bir karar olacaktır. Adresimizi ziyaret ederek kuyu suyu ile ilgili alınması gereken tüm teknik detaylara hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olacaktır.

Ruhsat Almak İçin Gerekli İşlemler Nelerdir?

  • Araziye ait su ihtiyaç belgesi.(Arazi, tapu sahibi ve suyun kullanım amacına yönelik olarak Tarım İl Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlükleri ya da Ticaret Sanayi Odaları’ndan temin edilir).
  • Özel durumda olan araziler için gerekli makamlardan alınması gereken izin yazıları.
  • Yer altı suyu arama ruhsatı için sorumlu mühendis tarafından hazırlanıp işveren tarafından imzalanarak dilekçe hazırlanır. Akabinde bu dilekçe D.S.İ’ye gönderilir.
  • Sorumlu mühendis tarafından sondaj kuyusunun yapılacağı arazi koordinatları belirlenir.
  • Mühendis tarafından yakın mesafelerde yer alan sondaj kuyusu, akarsu, dere, maden suyu, sığ kuyu, kaynak, maden suyu vb. diğer su kaynaklarının bilgisi belirlenir.
  • Sorumlu mühendis tarafından sondaj lokasyonu belirlenen yer bulduru haritası yapılır.
  • Sorumlu mühendis tarafından sondaj kuyusu ön proje işlemleri hazırlanır.
  • Mühendis tarafından sondaj lokasyonuna ait 1/25.000’lik Jeoloji haritası temin edilir.
  • Sorumlu mühendis tarafından sondajın yapılacağı bölgeye ait Hidrojeolojik Etüt yapılır.

Bu işlemin son derece profesyonellik istediği unutulmamalıdır. Bu sebeple tüm bu süreci sizin yerinize takip ederek işlemleri tamamlayan bir adresten destek almak isterseniz adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm yazışmalar, kuyu ve su ile ilgili genel bilgilendirmeler, ilgili pompa ve çıkarmak için kullanılan araçların temini, sonrasında bakım ve tutumunun yapılması gibi hususlar söz konusu olduğunda adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.


Uzun süredir büyük bir profesyonellikle bu işlemleri yerine getirdiğimiz için aklınıza gelen her türlü sorunun cevabında bizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Gerekli bilgilendirmeler yapılarak kuyu suyu açma ve belgeleri hakkında tüm adımlar atılacaktır.


Siz değerli ziyaretçilerimizden aldığımız güç ile uzun yıllardır tüm bu işlemlerde akla ilk gelen marka olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Daha detaylı bilgi sahibi olmak ve hizmetlerimiz için hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Foto Galeri
Hizmet Bölgelerimiz

Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa, Ergene, Muratlı, Velimeşe, Marmaraereğlisi, Yeniçiftlik, Saray, Şarköy, Hayrabolu, Malkara, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kofçaz, Pehlivanköy, Edirne, Keşan, Uzunköprü, Meriç, Enez, Havsa, İpsala, Lalapaşa, Süloğlu, İstanbul, Silivri Kuyu Ruhsatı Çıkarma

Diğer Hizmetlerimiz:
Dalgıç Pompa
Su Sondajı
Kuyu Temizleme
DSİ Ruhsatlı Kuyu Suyu Sayaçları
Whatsapp
Azca Muhendislik
Azca Muhendislik
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?