Mail Gönder
Hemen Ara

Su Sondajı

Su Sondajı

Su Sondajı

Su sondajı her ne kadar çok fazla önemseyip üzerinde durulan bir konu olmasa da, tarımsal üretim ve şehir yaşantısı için olmazsa olmazdır. Özellikle ülkemizde akarsu kaynaklarının kısıtlı olduğu bölgeleri söz konusu olduğunda nüfusun %20’sinden fazlasının tükettiği gıdalardan, günlük kullanım suyuna kadar pek çok alanda su sondajından yararlanılmaktadır. Su sondajı nasıl yapılır? Dilerseniz bu sorunun cevabına hizmet bölgelerimiz ile beraber sizin için yer verelim. 

Su sondajı hizmetimiz; Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Ergene, Marmaraereğlisi, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Edirne, Silivri ve çevresinde kesintisiz olarak devam etmektedir.

Su Sondajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle belge ve izin işlemleri su sondajının ilk aşaması olarak kabul edilmektedir. Su sondajının bulunduğu arazinin kişiye yada firmaya ait olması ve projelendirilmesi işleminin yapılması gerekmektedir. Bu konuda işinin uzmanı bir su sondajı firması ile çalışmanızı tavsiye ederiz. 

Genel olarak su sondajı söz konusu olduğunda şu aşamalardan bahsetmek yanlış olmayacaktır: Öncelikle su sondajı yapılacak alanın belirlenmesi, kuyu açma işlemi yapıldıktan sonra projelendirme yapılması, sonrasında ise kılıf borulama uygulamasının yapılmasıdır. Bunlar sırası üstü devam eden bir dizi süreç ile mümkün olur. 

Çoğunlukla uzman kişilerce yapılmaması durumunda da su kuyusuna zarar verilmesi yada suyun pas geçilmesi ve kirlilik gibi durumlar ortaya çıkabilir. Suya ulaştıktan sonra suyun pompa ile yüzeye çekilmesi bir sonraki aşama olarak ön plana çıkarılmaktadır. 

Su Sondajı İşleminin Basamakları

Su sondajlama teknikleri zeminin yapısına göre doğal olarak değişkenlik göstermektedir. Dip yapısına, yüzey yapısına bağlı olarak doğal olarak farklı seçeneklerden destek alınır. Biraz önce de altını çizdiğimiz üzere su sondajlama tekniği yumuşak zeminlerde mi yapılacak yoksa sert kayalık bir zeminde mi yapılacak bunların belirlenmesi ve bunlara göre bir yol izlenmesi de son derece hayati olmaktadır. 

Su Sondajlama Teknikleri Nelerdir?

Yumuşak zeminler için farklı sert ve kayalık zeminler için farklı tekniklerin uygulandığının altını çizmiştik. Özellikle yumuşak ve çamurlu bir zeminde su sondajla çıkarılacaksa çamur sirkülasyonu yöntemi kullanılarak bu işlem yerine getirilmektedir. 

Zeminin sertliğine bağlı olarak sert bölümlerde ise hava sirkülasyonu ile sondajlama yapılır. Bu tarz konu başlıklarında önemli olan işinin uzmanı bir su sondajı firması ile çalışmanızdır. Firmanız size tüm bu işlemler hakkında daha detaylı bilgi verecektir. 

Su Sondajı Fiyatları

Sorulan bir diğer soru ise hiç şüphesiz ki su sondajı fiyatları üzerinde olmaktadır. Biraz öncede altını çizdiğimiz üzere su sondajı uzun bir süreçten ibarettir. İlgili bölümün projesinin yapılması ile birlikte nasıl bir çıkarım yapılacağı, kuyu maliyeti ve diğer giderler bir arada hesaplanarak su sondajı fiyatları son halini alır. 

Bu sebeple söz konusu olan su sondajı fiyatları olduğunda net ve kesin bir bilgi vermek internet üzerinden mümkün olmaz. 

Peki ama ne yapmak gerekir?

Öncelikle su sondajı firmaları arasında güven veren ve işini uzun süredir yapan bir firma ile anlaşmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu tarz işlemler büyük bir profesyonellik ister. Uzun yıllar boyunca sadece bir sefer yapılacağı göz önüne alındığında ekstra olarak uğraşıp masrafa girmeniz pek mantıklı bir adım olmayacaktır. Atılacak adımları mantıklı bir şekilde atmanız hatta fiyatlandırma ve diğer özellikler hakkında enine boyuna öğrenmeniz bu sebeple büyük bir önem arz etmektedir.

Su Sondajı Firmaları

Hiç şüphesiz ki bu işlemin en önemli basamağını su sondajı firmaları oluşturur. Çünkü yapılan işin kalitesi ilgili firmanın çalışma stili ile doğrudan alakalı olmaktadır. Sorunsuz bir şekilde bu işlemden yararlanmak ve hızlı bir şekilde su sondajı işlemini tamamlamak istiyorsanız sizin için hazırladığımız adresimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Eğer firma konusunda aklınıza bazı soru işaretleri takılıyorsa şunları sorgulayabilirsiniz. 

İlgili jeolojik tabaka hakkında ne derece bilgi sahibiyiz. Çalıştığımız su sondajı markası daha önceleri bu gibi işlemlerde çalışmalarını derinleştirmiş mi?

Doğru fiyatlandırma yapılmış mı? Çünkü bazı su sondajı firmaları sadece sondaj birim fiyatını baz alarak fiyatlandırma çıkarmaktadır. Bu da ilerleyen süreçlerde ekstra masrafların ortaya çıkması anlamına gelir. Bu sebeple bunun gibi sürprizlerle karşılaşmamak adına firmamız ile her şeyi anahtar teslimi olacak şekilde görüşmenizi tavsiye ediyoruz. 

Farklı Bir Örnek

İşin uzmanı ekipler şunu çok iyi bilirler ki, yanyana bulunan parsellerde bile su kalitesi ve hatta suyun çıkıp çıkmaması gibi konu başlıklarında çok ciddi farklılıklar oluşabilir. Genellikle su sondajı imkanından faydalanmak isteyen kişiler hemen yan arsamızda çıktı biz de o sebeple kuyu açtırmak istiyoruz benzeri isteklerle gelebilirler. İşinin uzmanı ekipler ve bu konuda daha önceden hizmet vermiş firmalar bu durumun ne kadar mümkün olup olmayacağı konusunda bilgi verebilir. Uzun vadede bu konuda daha net bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Su Sondajının Önemi

Her geçen gün internette su sondajı söz konusu olduğunda farklı bilgilerle karşılaşmak mümkündür. Bu bilgilerin büyük bir kısmı gerçek olurken bazıları da gerçeklikten bir hayli uzaktır. Bu sebeple su sondajında ayrıcalıklı bir şekilde hizmet almak isterseniz sadece adresimizi ziyaret ederek gerekli bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz. 

İşinin uzmanı olan ekibimiz, hızlı bir şekilde keşif yaparak sizi her türlü sürpriz ödeme ve beklentiden kurtaracaktır. Hızlı bir şekilde su sondajı ayrıcalığından yararlanarak kaliteli bir şekilde suyunuza sahip olabilirsiniz. 

Bu iş tabii ki bir ekip ve profesyonel çalışma işidir. Bu durumun bilincinde olarak yılların verdiği deneyim ile çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm zemin tiplerinde her türlü ayrıcalıklı hizmet seçeneklerinden yararlanmak ve doğrudan su sondajı yapmak için bu konu başlıklarına hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. 

Önemli olan sadece su sondajı fiyatları değil, aynı zamanda işin titizlik ve özveri ile tamamlanmasıdır. Bu işin bilincinde olarak yılların verdiği deneyim ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Daha detaylı bilgi için hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz. 

Foto Galeri
Hizmet Bölgelerimiz

Tekirdağ, Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa, Ergene, Muratlı, Velimeşe, Marmaraereğlisi, Yeniçiftlik, Saray, Şarköy, Hayrabolu, Malkara, Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Vize, Pınarhisar, Demirköy, Kofçaz, Pehlivanköy, Edirne, Keşan, Uzunköprü, Meriç, Enez, Havsa, İpsala, Lalapaşa, Süloğlu, İstanbul, Silivri Su Sondajı

Diğer Hizmetlerimiz:
Dalgıç Pompa
Kuyu Temizleme
DSİ Ruhsatlı Kuyu Suyu Sayaçları
Yeraltı Kuyu Suyu Arama ve Kullanma Belgesi Çıkarma
Whatsapp
Azca Muhendislik
Azca Muhendislik
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?